İmplantlar ve Laminat Kaplamalar

İmplantlar ve Laminat Kaplamalar

Günümüzde diş implantları, tartışmasız olarak doğal dişlere en iyi alternatiftir. Geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken doğal bir görünümde beraberinde getirir. İmplant eksik olan dişilerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleridir. İster tek diş birden fazla diş eksikliğine, implant yerleştirmeye uygun miktarda kemik varsa implant kullanılabilir. Özellikle tam damak kullanan hastalarda yaşanan en büyük sıkıntı protezin ağızda tutulmaması, yemek yerken ve konuşurken büyük sıkıntılar yaşanmasıdır. Bu problemin en etkili çözümü yine implantlardır. Hastanın kendi dişleri gibi dişler ancak implantla mümkün olur.

Hastanın genel sağlık durumu iyi olduğu sürece implant uygulamasını engelleyecek bir üst yaş limiti yoktur.

İmplant tedavisi, doğru seçilen vakalarda ve usulüne uygun yapıldığı takdirde, hastaların yaşam kalitesini arttıran yüz güldüren bir tedavi yöntemidir.

DENTAL VENEERS (LAMİNAT KAPLAMALAR)

Gülümsemenizdeki küçük bir değişiklik bile, psikolojini, insan ilişkileriniz ve hatta sosyal statünüzde önemli değişikliklere sebep olabilecektir.

Laminat Kaplama Nedir?

Görünüşünüze olumsuz yönde etkileyen bir çok diş bozukluklarında mükemmel bir kozmetik çözümdür. Laminat kaplamalarda temel olarak estetik sorunlar olan ön dişlerde, porselenden hazırlanan tabakanın dişlerin ön yüzlerine yapıştırılmasıyla bu sorunların giderilmesini amaçlayan bir tedavi şeklidir. Çoğu durumda sağlam yapıları ve bozulmayan renkleriyle dişlere doğal bir güzellikle birlikte, doğal bir işlev kazandırmak için yeterlidir.

Hangi Durumlarda Laminat Tedavisine Başvurulur?

Laminat kaplamalar temel olarak renk değişikliklerinin giderilmesi ve belli bir dereceye kadar şekil düzeltilmesi amacıyla yapılabilir. Renklenmeleri ileri derece antibiyotik, flor vb. lekelerinde kalıtsal yapı ve renk bozukluklarında, ayrı dişleri birleştirmede (diastema kapama), kırık aşınmış dişlerin restorasyonunda, rengi yapısı bozulmuş eski dolguların düzeltilmesinde mükemmele yakın kozmetik bir alternatif olabilir.

YUKARI